Kategorie
Najnowsze
Popularne

Jak podnieść sobie Klout Score?

Kilka dni temu miałem urodziny. Standard – kilka SMSów, jakieś telefony no i oczywiście życzenia na Facebooku. Do tego super niespodzianka w postaci niezapowiedzianej imprezy z tłumem gości – przy okazji, jeszcze raz dzięki za organizację i dla wszystkich za przybycie! 

klout2No ale co to ma wspólnego z Klout Score? Ano dwa dni po urodzinach mój skromniutki wynik skoczył o 2 w górę. Nie, nie od % wypitych za moje zdrowie, ale od wpisów znajomych z życzeniami na moim timeline (w owym czasie raczej nic nie publikowałem). W tym roku wpisów na fejsie miałem kilka razy więcej niż telefonów czy SMSów, podobnie zresztą jak rok temu.

Przypomniało mi się, jak mój znajomy chyba ze 2 lata temu co jakiś czas zmieniał sobie datę urodzin na FB, co skutkowało tym, że co jakiś czas na jego ścianie pojawiały się wpisy z życzeniami urodzinowymi od znajomych :) Takie czasy – odeszły w niepamięć zapisywane długopisem daty urodzin osób na których nam zależy, zapomniane są również ustawiane niegdyś przypomnienia w kalendarzach telefonów. Era Facebooka przyzwyczaiła nas do tego, że o urodzinach i innych ważnych w naszym życiu datach przypomni ulubiony serwis. A ten dość mocno zaznacza swoją funkcję w tym zakresie, automatycznie dodając do naszego kalendarza (jeżeli mamy ten facebookowy zintegrowany np. z kalendarzem Google lub innym tam również pojawiają się automatycznie wpisy) daty urodzin wszystkich znajomych. Do tego w odpowiedni dzień zachęci nas powiadomieniem do złożenia życzeń, aby jubilat poczuł, że o nim pamiętamy.

No właśnie, tylko czy wpisanie życzeń po tym, kiedy zostaniemy do tego prawie przymuszeni przez Facebooka można traktować jako wyraz pamięci o swoim znajomym? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.

Niezależnie od tego, jeżeli chcecie w łatwy sposób podnieść sobie Klout Score, zmieniajcie datę urodzin co miesiąc czy dwa. Zapewne spora część waszych facebookowych znajomych się nie połapie i da wam kilka dodatkowych punkcików :)

SHARES