Kategorie
Najnowsze
Popularne

Pomysł na biznes – agencja social media!

Do dzisiejszego wpisu zmotywował mnie problem z jakim spotkałem się poszukując ostatnio firmy, która mogłaby przygotować prostą aplikację na facebook’a.

Wpadłem na pomysł, aby dla fundacji, w której się udzielam, przygotować gierkę na facebook z aspektem edukacyjnym z wykorzystaniem możliwości społecznościowych (publikowanie wyniku gry na profilu, możliwość zapraszania znajomych itp). Sama gra miała być bardzo prosta, zrealizowana we flashu, bez żadnych zaawansowanych mechanizmów.

Postanowiłem więc poszukać firmy, która mogłaby przyjąć takie zlecenie. Już to nie było bardzo łatwe, ale znalazłem 3 agencje oferujące podobne usługi. Wysłałem zapytania i… cisza, zero odpowiedzi. Wpadłem na pomysł aby o poradę udać się do – zaznajomionego z branżą – Jacka Gadzinowskiego. Polecił mi jedną z agencji do których pisałem wcześniej, postanowiłem więc ponowić kontakt. Udało się, jednak oferta cenowa  wydała mi się zdecydowanie za wysoka w stosunku do zaawansowania projektu a proponowany czas realizacji za długi. Nie miałem ciśnienia, więc pomysł odłożyłem na później. Niedawno wpadłem jednak na reklamę kolejnej agencji zajmującej się SM, postanowiłem znów wysłać zapytanie. Pierwszą odpowiedź dostałem błyskawicznie, jednak po przesłaniu konkretnych wytycznych co do oczekiwanej aplikacji znów cisza. Brak odpowiedzi, brak oferty.

Dochodzę więc do wniosku, że istniejące agencje zajmujące się tzw. social media są przeładowane klientami. Nie zależy im na pozyskaniu nowych, nie odpowiadają na zapytania, wysyłają “zaporowe” oferty. A więc popyt przewyższa podaż. Stąd już oczywisty wniosek – na rynku jest zbyt mała konkurencja.  Jeżeli więc nie macie jeszcze pomysłu na własny biznes, to jeden właśnie podrzucam – zakładajcie agencję social media!

SHARES