Kategorie
Najnowsze
Popularne

Zarządzanie zapleczem SEO może być prostsze, czyli co nowego w WPSEO

Posiadanie dobrego zaplecza SEO jest jednym z kluczowych elementów skutecznego pozycjonowania. Istotną rolę odgrywa profesjonalna szata graficzna czy dobra jakość tekstów. Należy jednak skoncentrować się również na aspektach technicznych, dzięki czemu wykrycie stron zapleczowych przez Google będzie znacznie utrudnione. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie nasuwa się myśl – stworzenie potężnego zaplecza i zarządzanie nawet kilkunastoma witrynami to spore przedsięwzięcie, które pochłania mnóstwo pieniędzy oraz mnóstwo czasu. Ale czy faktycznie?

WPSEO, czyli jak zbudować zaplecze szybko i tanio

Nawet przy założeniu, że do stworzenia dobrego zaplecza potrzebnych jest kilkanaście różnych domen, trzeba na ten proces poświęcić sporo czasu. Pieniędzy zresztą też.

Żeby zapewnić sobie optymalną dywersyfikację zaplecza, dobrze jest wykupić usługi hostingowe u wielu różnych dostawców albo skorzystać z usług SEO hostingu. To sporo kosztuje, a i tak nie gwarantuje, że zaplecze nie zostanie wykryte. Bo chociaż uzyskamy dostęp do różnych IP, problemem mogą okazać się bardzo powtarzalne systemy autonomiczne (AS-y). I nawet jeśli kwestie techniczne zostaną mniej więcej „ogarnięte”, pozostaje konieczność instalowania domen – jedna po drugiej, wybieranie konkretnych szablonów, uzupełnianie treścią, itp.

Jednak dzięki zaawansowanym narzędziom SEO, tworzenie zaplecza można uprościć i przyspieszyć. A przy tym zrezygnować z kosztownych usług hostingowych, które i tak nie do końca spełniają oczekiwania. WPSEO to dowód na to, że tania i szybka budowa zaplecza SEO jest możliwa.

Narzędzie daje dostęp do panelu, dzięki któremu możesz zarządzać wszystkimi stworzonymi stronami zapleczowymi. I to bez konieczności logowania się do poszczególnych witryn. Wystarczy więc tylko jeden login i hasło, by sprawować kontrolę nad tworzonym zapleczem.

WPSEO jest narzędziem pozwalającym na automatyczne zainstalowanie wielu domen jednocześnie, którym przypisywane są różne adresy IP. Ważnym atutem jest także spore zróżnicowanie pod względem klas C, geolokalizacji czy systemów autonomicznych – WPSEPO ma aż 16 różnych AS-ów. Taka dywersyfikacja sprawia, że zaplecze tworzone za pomocą tego narzędzia jest trudne do wykrycia przez Google.

Do domen przypisywane są losowo skórki z bogatego repozytorium, które nadają stronom zapleczowym profesjonalnego designu. Potem już wystarczy zapełnić domeny treścią i … czekać na efekty.

Teraz jeszcze więcej możliwości

WPSEO jest świetnym narzędziem, dzięki któremu łatwiejsze stało się zarządzanie wieloma stronami zapleczowymi. Mając do nich dostęp z jednego panelu, łatwiej nad nimi zapanować, wprowadzać modyfikacje oraz dodawać nowe treści. A dzięki wprowadzonym niedawno modernizacjom, korzystanie z WPSEO stało się jeszcze bardziej efektywne.

Twórcy narzędzia, mając na uwadze oczekiwania użytkowników (sugerując się również ich opinią), rozbudowali je o szereg nowych funkcjonalności. WPSEO stało się więc jeszcze bardziej intuicyjne, dając możliwość jeszcze wydajniejszego zarządzania zapleczem.

Część administracyjna narzędzia pozwala teraz na jeszcze szybszy kontakt ze wsparciem technicznym – z poziomu panelu, a także udostępnia logi z wykonywanych operacji. A ponadto daje możliwość głosowania na nowe dodatki, które miałyby zostać wprowadzone w kolejne odsłony WPSEO.

Dzięki opcji wykonywania masowych operacji, już nie trzeba logować się do poszczególnych stron, by móc domena po domenie wykonywać te same czynności. Wystarczy jedno kliknięcie do przeprowadzenia aktualizacji, usuwania postów, instalowania pluginów, itp.

Funkcjonalność WPSEO została również rozszerzona o opcję dodawania zewnętrznych blogów (także opartych na WordPressie). Dzięki temu wszystkimi posiadanymi stronami można zarządzać z jednego miejsca, co znacznie ułatwia nadzór nad nimi.

Narzędzie posiada możliwość duplikowania projektów z poziomu panelu, co przydaje się, gdy użytkownik zamierza stworzyć coś bliźniaczo podobnego. Pozwala to uniknąć powtarzania zbędnych czynności, umożliwiając skoncentrowanie się wyłącznie na dokonywaniu modyfikacji w istniejącym już projekcie.

Jednym kliknięciem możliwe jest również usunięcie całej zawartości stron zapleczowych. Nie istnieje jednak przy tym ryzyko, że „czyszczenie” zostanie przeprowadzone przypadkowo.

Korzystanie z WPSEO to także dostęp do rozbudowanych statystyk – głównych i pomocniczych. Tym samym użytkownik zyskuje informacje m.in. na temat:

  • liczby błędnych linków wychodzących,

  • pojawiających się błędów domen,

  • najczęściej linkowanych domen

  • najpopularniejszych linków (TOP5),

  • liczby linków wychodzących z domeny,

  • liczby linków prowadzących do domen.

Również dodawarka postów została wzbogacona o nowe możliwości, m.in.: losową kolejność dodawania postów, dodawanie losowo wybranych miniatur, dodawanie losowo wybranych ikon wpisu, ograniczenie maksymalnej liczby linków we wpisie.

To tylko kilka przykładów nowo wprowadzonych funkcjonalności do WPSEO. Jeśli chcesz w praktyce poznać wpływ narzędzia na efektywność zarządzania stronami zapleczowymi, już teraz zacznij darmowe testowanie. 14 dni wystarczy, by przekonać się do WPSEO jako użytecznego i skutecznego narzędzia pomocnego w prowadzonych działaniach SEO.


Artykuł sponsorowany, przygotowany przez redakcję WPSEO.PL.

SHARES