?>

Henningsvær Lofoty – napiękniej położony stadion piłkarski na świecie:)

Henningsvær robi wrażenie. Może nie aż tak ogromne z poziomu murawy, gdyż wygląda w zasadzie jak zwykłe boisko piłkarskie. Jeżeli jednak spojrzymy na stadion z góry, trudno oderwać wzrok :)

Stadion Henningsvær zbudowano na jednej z wysp archipelagu Lofoty w Norwegii. Zresztą „stadion” to określenie troszkę na wyrost – Henningsvær to bardziej boisko (bardzo dobrze zresztą utrzymane, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności przyrody :)), zamiast trybunami, otoczone rusztowaniami do suszenia dorsza, tak charakterystycznymi dla krajobrazu Lofotów.

Miałem okazję odwiedzić to miejsce podczas naszego zimowego wypadu na północ Norwegii (więcej zdjęć Lofotów z drona). W trakcie podróży do Henningsvær pogoda zmieniała się co kilka minut – momentami widoczność ograniczała się do 20-30 metrów a z nieba sypał gęsty śnieg a po chwili przez chmury przebijało się słońce. W trakcie 25 minut latania dronem nad stadionem również pogoda istotnie się zmieniała, stąd na niektórych zdjęciach widoczne smugi malowane przez sypiący gęsto śnieg:)

Stadion Henningsvær z lotu ptaka robi piorunujące wrażenie.
Stadion Henningsvær z lotu ptaka robi piorunujące wrażenie.
Otoczenie stadionu Henningsvær - morze i góry!
Otoczenie stadionu Henningsvær – morze i góry!
Aneta i Kasia na stadionie Henningsvær :)
Aneta i Kasia na stadionie Henningsvær :)
Momentami śnieg zacinał dość mocno ;)
Momentami śnieg zacinał dość mocno ;)